Virtuálne asistentky podľa Homéra žili v pohodlí svojich domovov, prevažne s telom ženy, mali bohaté pracovné skúsenosti a vábili malých podnikateľov a živnostníkov svojou neodolateľne výhodnou ponukou.

Akou?

Šetrili náklady a pracovali pilne, podnikatelia a živnostníci platili len za samotný výkon a nie za ich pracovné kávy, dlhé obedy a odvody do sociálky a zdravotnej… takže dalo by sa povedať, že virtuálne asistentky bájnymi bytosťami naozaj boli .. 🙂

Keď sa na ne pozrieme z moderného a súčasného pohľadu, poďme si predstaviť, kto to je ……………… tá VIRTUÁLNA ASISTENTKA.

Slovenský národ tento pojem ešte veľmi nepozná. Zahraničné národy, hlavne národy na freelance platformách áno, dokonca je virtuálna asistentka bežný a vyhľadávaný človek.

Kto to teda je?….tá Virtuálna asistentka?

Je to človek. Z mäsa a kostí. Virtuálnou asistentkou alebo asistentom sa môže stať každý, kto chce pracovať z domu, byť pánom svojho času a robiť to, čo ho baví. Virtuálna asistentka je osoba, ktorá sedí pri svojom notebooku a operatívne rieši pridelené úlohy od svojich klientov.

Je len na virtuálnej asistentke, či to bude práca na 2 hodiny denne, na 4 hodiny denne alebo pokojne si tým pokryje 8h pracovný čas.

Virtuálnu asistenciu využívajú v zahraničí hlavne mamičky na materskej a rodičovskej dovolenke. Pred nástupom na materskú množstvo z týchto žien pracovalo vo firmách a veľkých korporáciach, naučili sa zaujímavé veci, ktoré teraz z pohodlia domu vedia poskytovať už svojim klientom. Virtuálne asistentky sú doma s rodinou, popri tom sa pár hodín denne venujú tomu, čomu vedia a zarábajú.

Čo všetko môže virtuálna asistentka robiť?

Môže robiť naozaj všetko. Virtuálna asistentka je v podstate freelancer. Môže sa špecializovať na čokoľvek, čo vie robiť. Existujú virtuálne asistentky – grafičky, správkyne sociálnych médii, IT virtuálne asistentky, copywriterky…

Názov virtuálnej asistentky je len akási reklama, obal čokolády. Virtuálna asistencia je v podstate freelancing obalený v reklamnej podobe, akú ju poznáme z kanceárii.

Keď sa povie virtuálna asistentka, človek si môže predstaviť asistenta/asistentka, na ktorého sa môže obrátiť, keď potrebuje vybaviť niečo, čo nevie………….., čo vedieť nechce…………….., alebo čomu sa nerozumie…………………

Ak máte veci, ktoré by ste najradšej nerobili, ozvite sa virtuálnej asistentke a zistite, či poskytuje služby spojené s tým, čo vás trápi. Napríklad administratívou. Ak ste podnikateľ alebo živnostník, ktorý potrebuje človeka sem-tam na výpomoc, prípadne potrebujete zveriť niektoré byrokratické a nezaujímavé úlohy niekomu inému, oslovte virtuálnu asistentku.

Ak potrebujete vymyslieť a zrealizovať logo a slogan, poobzerajte sa okolo seba a zistite, či virtuálna asistentka tieto služby neponúka.

No dobre, ale čo potom…?

Potom kontaktujete virtuálnu asistentku.

Cez sociálne média, telefón, email alebo formulár na ich webstránke…

Po kontaktovaní si s vami virtuálna asistentka dohodne call (Zoom, Skype, Meet), na ktorom spolu prejdete bod po bode, ktoré chcete riešiť a stanovíte dátum, kedy chcete, aby virtuálna asistentka začala na daných aktivitách pracovať a dokedy. Poviete svoju predstavu a virtuálna asistentka vám povie, ako to vie urobiť, v akom čase a za koľko €.

Ak sa dohodnete na spolupráci, virtuálna asistentka vám pomocou komunikačného kanála, na ktorom ste sa dohodli pošle zmluvu o poskytnutí služieb.  

Ako viete, že virtuálna asistentka robí svoju robotu?

Každá zodpovedná virtuálna asistentka vám posiela reporty svojej práce, tak isto aj čas, ktorý sa tejto vami zverenej aktivite venovala. Zvyčajne sa to robí prostredníctvom aplikácii, ktoré merajú čas danej aktivity na notebooku.

Veľkou výhodou pre vás ako podnikateľov a živnostníkov je fakt, že platíte len za výkon asistentky. Virtuálna asistentka vám neúčtuje peniaze za vypitú kávu, za dlhý obed v práci, za lekára alebo iné osobné voľno. Platíte len za to, za čo platiť musíte.

Tak prečo nevyužiť služby virtuálnej asistencie?

Najlepší spôsob, ako sa dozvedieť niečo, čomu ste doteraz nerozumeli je urobiť to. Takže ak máte hlavu plnú veci, ktoré by ste najradšej delegovali niekomu inému, skúste služby virtuálnej asistentky a sami uvidíte, či sa vás táto outsourcingová služba pozdáva.

Share your thoughts

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *