post-thumb

Len občas sa stane, že naše hlavy vieme naozaj VYPNÚŤ


Sedíme v kaviarni. Hotová idylka. Konečne máme čas na seba. Nemusíme riešiť bežné veci ako počas pracovného týždňa. Na tento moment čakáme dlho. Predstavovali sme si ..ako sedíme v kaviarni …pijeme kávu.. čítame knihu… nič nás neruší…

Ako tak sedíme, predsa len niečo nie je v poriadku. Realita sa nezhoduje s predstavou. V hlave máme toľko myšlienok a predstáv, že sústredenie na tento moment je poslednou vecou, ktorú práve musíme riešiť … nevieme si užiť prítomný moment.


Stáva sa vám….na niečo sa veľmi tešíte …a keď príde daná situácia, stratí to ,,šťavu“?


Sediac v kaviarni…. riešime všetko možné okolo seba. Riešime, čo budeme robiť po káve, či nás čašníčka obslúžila milo a včas, aké povinnosti nás čakajú, v hlavách komentujeme výzory a správanie návštevníkov kaviarne…ulietame si v predstavách budúcnosti a minulosti…

Naša hlava ide na plné obrátky )) Namiesto pokoja, nálepkujeme čokoľvek, na čo sa naša pozornosť upriami. To je ten často krát spomínaný nepokojný-zlý duch v nás. Sme takí zmätení a uväznení v hlave, že si tú voňavú kávu nedokážeme vychutnať.


Všimnime si, ako sa stávame väzňami. Väzňami našich hláv. Čas nám ubieha pomedzi prsty. Večer si zvykneme uvedomiť, že vlastne ani nevieme ..ako ten deň ubehol.. a čo všetko sme počas dnešného dňa robili ….


Konali sme nevedome, podľa naučených vzorcov, naše vedomie sme zapájali zriedka kedy. Tzv. žitie na ,,autopilote“.

Mnoho ľudí prežíva život v tomto nevedomom móde.

Ako ľudia sme na rôznych stupňoch vedomia. Niekto žije hlbšie, uvedomuje si väčšiu hĺbku života. Druhý môže stále spať a nevedieť, že sa môže zobudiť. Vzájomne sa však môžeme inšpirovať, posúvať a pomáhať si k vedomiu. K tomu, aby sme sa zobudili a rozvíjali …

Svedectvo žitia našich životov, samotné prežívanie nášho života je nádhernou inšpiráciou pre druhých.

Svedectvo toho, že sedíme v kaviarni, sme plne prítomní. Tešíme sa z tohto momentu a vnímame že sme, že žijeme. Že všetko, čo nám síce prebleskne hlavou vidíme, nepotláčame..ale vyriešime to vtedy, keď na to príde čas. Teraz je moment kávy a nášho priestoru byť so sebou samými.


Ako sa ,,sprítomnievať?


Pripomínajme si jediné … že práve tento moment je ten najdôležitejší moment nášho života. Že nič lepšie neexistuje, ako to, čo je teraz. Tento moment je zmyslom nášho života. Začiatkom a koncom.

Share your thoughts

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *