post-thumb

Nikdy som neštudovala, ako mám správne písať, do tohto momentu  som sa nezúčastnila kurzov, ktoré by ma to naučili (tým ale netvrdím, že nie sú prospešné).

Na rovinu napísane:

niekedy treba veci začať robiť hneď, namiesto rozmýšľania/meditovania o nich, odsúvania do neurčitej budúcnosti – vzduchoprázdna…

A tak som si práve povedala: Ok, idem do toho. Napíšem pre teba článok, tu je )) a je prvý. Hurá.

Pred týmto ,,veľkým“ krokom mi v hlave kolovalo viacero myšlienok o tom, aký by tento prevratný veľko-článok mohol byť, aby bol najlepší, aby bol čitateľný, aby ťa zaujal… toľko som o ňom premýšľala, a zrazu som sa zbadala…ubehol mesiac od založenia tohto blogu, ktorý zíval prázdnotou. ))

V našich súčasných životoch potvrdzujeme mnohé životné situácie papiermi. Je to logické, nakoľko človek, ktorý doštudoval plných 5 rokov štúdia na vysokej škole si takýto papier oprávnene zaslúži, ak predpokladáme, že sa vzdelával a obetoval svoj čas a úsilie. Tento papier ho odlišuje od druhého človeka, ktorý sa rozhodol ísť cestou bez školy.

Papiere samé o sebe nehovoria o ničom, nehodnotia ľudí či sú takí alebo onakí. Nehovoria o človeku, ktorý ich vlastní, že je lepší. To vôbec, sú len akýmsi potvrdením toho, čo som napísala vyššie. My ľudia svojimi myšlienkami a rozhodnutím týmto papierom a vlastne všetkému okolo nás dávame silu a podstatu, pretože sme tvorcovia.

Preto sa ti miestami môže stať, že si pripadáš ako neschopný človek. Myslíš si, že ak chceš maľovať, potrebuješ papier, ktorý ťa oficiálne uzná za maliara. A ak by si ho aj mal, čo by povedali druhí? Prijali by ťa s tým, čo tvoríš?

Brzdíš sa v tom, čo si už dávno mohol robiť, tvoriť, pretvárať. Samozrejme, do lietadla, ktorý pilotuje človek bez jednej skúsenosti by som nesadla, pokiaľ by som nechcela svoj život dobrovoľne ukončiť ))

Ja len že….nedaj sa oklamať svojimi myšlienkami.  Sú to len myšlienky a skutočná tvorivosť je tvoje rozhodnutie začať konať. Povedz jej áno a začni namiesto konzumu produkovať. Pokiaľ v tebe drieme vášeň uskutočniť čokoľvek vo svojom živote a brzdia ťa myšlienkové stopky v tvojej hlave, prestaň im veriť a začni tvoriť.)) bez myšlienok))

Možno zniem prehnane pozitívne. Samozrejme, všetko chce čas, chuť, drinu, a nikdy sa nevzdávať svojho sna. Každý z nás to má v sebe nastavené inými medzníkmi. Môže a zrejme aj  bude náročné plniť si svoje sny, zrejme to bude dlhá cesta a zrejme prídu momenty, kedy budeš mať strach, čo si o tebe pomyslia druhí a či to zvládneš. Ale v konečnom dôsledku, keď prekážku za prekážkou prekonáš, budeš omnoho silnejší. Taký silný, ako si si na začiatku svojho sna ani nemyslel. A možno sa stane to, že ako už povedali nejakí tí mudrci, cesta sa stane cieľom ))

a tvojou jedinou podstatou bude podstata samotného tvorenia prítomného momentu … 

Nepotrebuješ nič, nepotrebuješ viac času, viac skúsenosti, tie prídu prirodzene. Začni vyjadrovať seba, rozhodne to bude autentické tebou samým, pokiaľ pôjdeš zo srdca.

Strach z  neprijatia od ostatných máme všetci. No a čo, povedz si za každým. Ale ako ho prekonáš? Podľa mňa spôsobom, že budeš naďalej pokračovať. Ak sa presvedčím časom o opaku, kľudne to sem do článku po určitej dobe doplním, aby som ťa nezavádzala ))

V skratke povedané, veľa vecí, ktorých prežívaš sú len hry tvojich myšlienok. Never im a začni veriť tým, ktoré si sám vyberieš. Predstavuj si ako sa deje realita, ktorú chceš. Ako sa v tej realite cítiš. Vizualizuj si ten stav, nacíť sa na to. A rob to tak často, ako len môžeš.

Vizualizovanie robíš stále. Ty si tvorca svojich terajších katastrofických scenárov ako pohoríš na skúške, ako sa ti nedarí a nebaví ťa tvoja práca, a mnohé iné ďalšie. Vizualizuješ každý deň, akurát o veciach, ktoré nechceš prežívať.

Šup, šup, začni na sebe pracovať opačným smerom. No a čo, že nás všetci neprijmú. Veď o to nám ani nejde )) Prijať sa musíme my, nie ostatní nás 😉 a takto budeme stále nachádzať toho psa, ktorý je zakopaný….

Share your thoughts

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *