post-thumb

Život bez spirituality. Bez hlbšieho vnímania. Ako vyzerá? Dokážeme zvládnuť veľa. Už veľakrát sme dokázali, čoho sme schopní, aj keď nemáme v srdci prehĺbený vzťah so sebou samým, s Bohom, s absolútnom…alebo nazvite si to, ako chcete ))


Vieme postaviť vysoké budovy, byť mocnými ľuďmi, dokážeme ovládať masy ľudí, dokážeme našimi mysľami neuveriteľné veci. Sme schopní zarábať, zabávať sa, …

Aj napriek týmto ,,úžasným výsledkom“ bez spirituality nedokážeme nič. Nič, čo by stálo za to. Nič, čo existuje nekonečne dlho.

Možno sa niekedy pristihneme pri pocite, že náš nič neteší……že je život akýsi o ničom …….. že nám niečo chýba, ale nevieme identifikovať, čo to presne je. Máme síce prácu, domov, priateľov, vzťah a zdravie.


Bez spirituality sme prázdnymi bytosťami, žijeme, spĺňame si naše životné ciele, no fungujeme ako stroje.


Naše vnímanie je povrchné, sme nespokojní, nič nám nestačí a z ničoho sa nevieme naplno a dlhodobo tešiť. Sme ako prázdne schránky bez obsahu. Ani nevieme, či žijeme. Cítime často akúsi oddelenosť od celého sveta. Akoby sme boli sami na svete. Akoby nám nikto nerozumel.

Hľadáme nálepky, ktorými tento pocit prázdnoty prekrývame. Skúšame. Robíme všetko možné, len aby sme mohli ujsť od seba samých a nevideli, že ten pocit vychádza z našej duše, ktorá si pýta pozornosť.

A tak naše vnútorné šťastie odvodzujeme od vonkajších vplyvov, či chodíme na dovolenky, koľko máme peňazí na účte, či sme uznávaný a podobne.

Namiesto hľadania v nás….. Uspokojujeme naše túžby, neustále a dokola. Už by sa aj zdalo, že ak sa podarí tamtá vec, už budeme spokojní.. a potom to príde znova, akýsi smútok, že aj napriek všetkému čo sme dokázali, čo máme, čo sme získali a po čom túžime sme nenaplnení… stále sa nám nedarí nájsť to … to… ))


Kde to naše šťastie nájdeme?


Plnosť bytia bez aktivovania spirituálnej zložky v nás nie je možná.

Šťastie bez obmedzení nájdeme len v nás. Len v nás. Nikde, v nikom a v ničom… žiadny vonkajší predmet.– ani ten najlepší človek na svete….nič nie je viac ako to určité posvätno v nás. Nie sme schránkami bez obsahu, iba schránky, ktoré sa do seba nepozerajú a tak si myslia, že musia prejsť celý svet a hľadať v každom kúte sveta )

Sme spirituálne bytosti.


Ako môžeme nachádzať naplnený život?


Môžeme ho nachádzať vždy a stále. Kdekoľvek. Kedykoľvek. Ale zo začiatku stačí, ak si nájdeme raz do dňa aspoň 5 minú času len pre nás……s dialógom s ním..Bohom, absolútnom…vesmírom..

Urobíme mu miesto vo svojom srdci a komunikujeme s ním v nás. Zveríme sa mu s našimi ťažkosťami. Cítime ku nemu lásku. Oddáme sa v ňom. Naša pozornosť je vo vnútri. Sme tu. A teraz.

To stačí. Ostatné sa už zariadi za nás )) nemusíme vymýšľať stratégie ako sa ku nemu dostať a čo všetko musíme splniť, aby sme sa tam dostali… to je už úlohou mysle.. tu nám stačí srdce


Tak čomu venuješ svoju pozornosť práve teraz ? ))

Share your thoughts

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *