post-thumb

Niekedy snívame o tom, že zbalíme kufre, nikomu nič nevysvetlíme a len tak odídeme. Ďaleko))

Niekam, kde nepoznajú našu identitu. Kde nás s ničím nespájajú. Kde nás nepoznajú…. A konečne môžeme byť sami so sebou. Nerušene. Nebudú nás obťažovať banálne veci dnešného sveta. Stereotypné záležitosti.

Necháme znova ožiť dušu v spontánnom omámení cestovania a neznámych svetov))


Máte niekedy pocit, že chcete opustiť ,,zabehnutý´´ život a len tak letieť do sveta bez plánov? Buchnúť dverami. A odísť….))


V poslednej dobe je hlavou destináciou pre hľadajúcich ľudí, (myslím hľadajúcich  pravdu, poznanie, Boha) práve svätá a chudobná India. Niet sa čomu čudovať. Je lákavá. Pestrá. Iná. Chudobná. Namiesto materializmu sa vyzdvihuje duchovná stránka. Ponúka niečo, čo na Slovensku málokde nájdeme.

Okúzlenie predstavou akejsi vnútornej transformácie ktorú nám sprostredkuje krajina.. tak nejako sa asi cítime. Že všetko okolo nás nemá zmysel..ten nám dá až to, ak zmeníme to,kde sme.. ak odídeme. Ak budeme cestovať. Ak prídeme do svätej krajiny. Ak ,……


Ale viete čo?


Cestovanie samé o sebe nie je zlé, ani to že sa rozhodneme zbaliť kufre a odísť naozaj ďaleko.. )) Nie je zlé, že aj napriek túžbe odísť ostaneme v zabehnutých koľajách stereotypu… Neexistuje jediné správne žitie podľa šablóny, ktoré by sme mali dodržiavať.

Urobme, čo chceme urobiť. Ale..Vykašlime sa na tie preplnené hlavy všelijakými fantasmagóriami … o tom, že niečo alebo niekto vyrieši to, pred čím často krát utekáme… aj pomocou cestovania.


Jednoducho sa na to celé vykašlime )


To, čo hľadáme nenájdeme nikde inde.. V žiadnom kúte sveta nás pravda nečaká.

Vykašlime sa na ilúzie, ktoré nás zbytočne odvádzajú od pravej podstaty toho, kým sme.

Sú to len všetko výmysly našej mysle. Nič viac.

To, čo hľadáme kdekoľvek a v čomkoľvek je jednoduché….že myseľ by sa takou jednoduchosťou nikdy nezapodievala…

Uprednostňuje načančané výlety, spirituálne výlety, ktoré nás transformujú. Naša myseľ chce transcendentálne zážitky, spirituálne sily, ktoré môžeme získať… myseľ si predstavuje všetko, čo môže získať, keď sa staneme osvietenými, že príde buum.. a zrazu budeme žiť životy, že sa nám neudeje nič zlé… toto všetko je myseľ ))


Cestovanie je pekné. Neutekajme v ňom pred sebou samým. Namiesto balenia kufrov, odhoďme všetko, čo sme si v živote na seba nabalili a stíšme sa….buďme v našom tichu… počúvajme … počúvajme našu dušu… ako rozpráva… )

Share your thoughts

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *